Hra The Guild 3 (pro Windows)

Je potřeba se přihlásit

Pro používání pokročilých funkcí je potřeba se přihlásit.

Pokud ještě nemáte účet, můžete se registrovat.

O hře The Guild 3

Hodnocení hry
Datum vydání

14. červen 2022 (1. vydání)

Všechna data vydání…

Prohlížíte si herní profil The Guild 3 pro platformu Windows.

Pokud tady zatím chybí, můžete vytvořit profil hry i pro další platformy.

Popis hry

The Guild 3 je ekonomicky zaměřený strategický simulátor středověkého života s RPG prvky. Vytvoříte si postavu a nastavíte ji vlastnosti, pustíte se do řemesla, vyrábíte, obchodujete, najímáte zaměstnance, rozvíjíte byznys a vylepšujete své sídlo,…

Věková doporučení pro hru

Věkové doporučení Náctiletí 11+

Náctiletí 11+

Věkové doporučení PEGI 12

PEGI 12

Podívejte se na detaily věkových doporučení nebo přidejte další.

Podrobný popis hry The Guild 3

The Guild 3 je ekonomicky zaměřený strategický simulátor středověkého života s RPG prvky. Vytvoříte si postavu a nastavíte ji vlastnosti, pustíte se do řemesla, vyrábíte, obchodujete, najímáte zaměstnance, rozvíjíte byznys a vylepšujete své sídlo, zakládáte rodinu a snažíte se úspěšně své hospodářství předávat dalším a dalším generacím. Při tom zvyšujete svou moc angažováním v politice a kroky, které jsou někdy v mezích zákona, někdy na hraně a někdy, pokud si tuto cestu zvolíte, i zcela ilegální. Herní styl je na vás, stejně jako to, kam až svou dynastii dovedete. Ale pojďme na to pěkně popořadě.


ÚVOD DO THE GUILD 3

The Guild 3 je neskutečně komplexní hra s obrovským množstvím možností. Na první pohled to tak nevypadá a možná si v určitou chvíli budete říkat, že je vlastně docela povrchni, ale to znamená, že jste se zatím pohybovali jen po tom povrchu a vůbec se do hry neponořili do hloubky. Rozeberme si tedy tento kousek pěkně postupně.


Hra obsahuje tutoriál, který lze v tomto případě označit za stručný, byť u jiných her by byl považován ze velmi obsáhlý. To souvisí s množstvím herních možností v The Guild 3.


Na začátku hraní je potřeba si zvolit nastavení toho, co chce hráč hrát. Podrobně jsou jednotlivé volby popsány v sekci návodů, takže se omezíme na konstatování toho, že lze podrobně zvolit scénář (respektive herní mapu) a počet soupeřů, cíl hry pro dosažení vítězství a několik dalších parametrů. Dále je potřeba si vytvořit svou první herní postavu - lze volit muže a ženu, upravit vzhled, určit zaměření a rozdělit body vlastností. A pak hurá do hry.


HRAJEME

Ve hře hráče uvítá krátké intro, načež se může pustit do hraní. Přestože The Guild 3 obsahuje obrovské množství možností a dokonce i způsobů, jak začít, typický začátek lze popsat jako „odstartuj byznys, seznam se, založ rodinu a získávej moc“. Podívejme se na ty to kapitoly jednotlivě.


The Guild 3 je ekonomicky zaměřená hra, takže až na výjimky budete na začátku hry (a částečně i později) zaměřovat své úsilí na rozjetí byznysu. Postavíte příslušnou budovu (může jít o dílnu, farmu, doupě banditů a mnoho dalších), najmete personál do výroby a logistiky, nastavíte procesy výroby a případně budovu rovnou i vylepšíte (vylepšení je celá řada od těch, co přímo zlepší produkci, přes navýšení limitů počtu pracovníků nebo kapacity skladů až po lepší zabezpečení oken proti zlodějům).


Jakmile vše funguje, vrhnete se na další klíčovou činnost a to je seznamování. Vaše postava je smrtelná (a to velmi, vždyť hrajete ve středověku a ve městě plném soupeřících klanů), takže je potřeba zavčasu rozšířit své geny a myslet na rodového pokračovatele. Seznamování probíhá tak, že si vyhlédnete potenciální nevěstu či ženicha s vhodnými parametry. Těmi klíčovými jsou věk a související plodnost a pak také příslušnost k rodu, zda jde o neutrální NPC nebo některou z postav soupeřícího klanu. Sekundárními parametry jsou titul (obvykle čím vyšší, tím bohatší je inventář postavy), úroveň (postava na vyšší úrovni má lepší vlastnosti) a nakonec i umístění ve městě. Zpočátku je cestování totiž omezené a cestovat za někým celé herní kolo kvůli seznámení je problematické, takže budete hledat zejména v nejbližším okolí. Samotný proces seznamování je už poměrně přímočarý, postupně se oťukáváte v rámci akcí standardní sociální interakce, jakmile dosáhnete určité kvality vztahu, následují zásnuby a nakonec i svatba. Ta může být jen tak na ulici, nebo lépe v kostele.


No a po svatbě se konečně můžete pustit do hrátek, jejichž cílem je zplození potomka. Kromě toho můžete do rodiny další členy získat i adopcí sirotků, a tak rodinný klan zvětšit rychleji než by umožnilo klasické rození dětí matkou. V pozdějších fázích hry spravujete rozvětvenější rodinu, avšak principy jsou velmi podobné. Nechtěných postav se můžete dokonce i zbavit, buď tak, že jim najdete protějšek v rodině soupeřícího klanu, nebo vysláním do kláštera.


Nejen obchodováním a rodinou je člověk živ. Nedílnou součástí hraní je politika. Kromě zlaťáků totiž hrajete i o další zdroj, kterým je vliv. Vliv získáváte některými akcemi, ale především angažováním v politickém životě. Vaše oblast je vedena politickými představiteli rozdělenými do žebříčku o 3+1 patrech. Jako političtí nováčci můžete kandidovat na té nejnižší úrovni, a pokud budete úspěšní, získáte nízké posty v místní samosprávě. Jak váš vliv poroste, můžete se ucházet o posty na další úrovni, kde už budete reportovat samotnému vedení oblasti. No a nakonec to dotáhnete do patra třetího a stanete se třeba starostou. Různé pozice vám odemykají paletu možných oprávnění, na základě kterých můžete ovlivňovat život ve městě. Například jako soudce hlasujete o trestech za spáchané zločiny a můžete tak své oponenty obšťastnit nějakou tou pokutou, případně je poslat do vězení nebo dokonce až na šibenici. Volby probíhají v pravidelných intervalech, takže je potřeba pozici nejen získat, ale i obhájit. Výjimkou je post vládce oblasti, který je udělován doživotně (takže pozor, abyste se nestali cílem atentátu), a který kromě bonusů za držení pozice například umožňuje libovolně měnit zákony bez jejich schvalování radnicí. A když jsme u těch bonusů, za všechny posty dostáváte mzdu (spíše symbolickou v poměru k vašemu podnikání), ale především pak pravidelný příděl bodů vlivu.


HERNÍ MECHANIKY

Hra obsahuje velké množství mechanik, ať už jde o rodové nástupnictví a výchovu dětí, principy aplikované v byznysové části hry, systém vztahů a další. Na některé se podíváme blíže.

Body vlivu jsou jedním z klíčových prvků The Guild 3. Získáváte je zejména politikou a umožňují vám odemykání položek na stromu schopnosti (obdoba technologického stromu v jiných hrách). Strom schopností obsahuje silné bonusy, u kterých je klíčové, že jsou aplikovány na všechny vám podřízené postavy – tedy rodinu i zaměstnance. Můžete tak zlepšit jejich dovednosti a to trvale. I to přispívá k pocitu budování silné rodinné dynastie.


Kromě zmíněných bonusů si za body vlivu (a finanční obnos) pořizujete také tituly. Ty jsou klíčové, protože s lepšími tituly získáváte důležitá oprávnění. Můžete pak vykonávat nové akce, rozšiřovat se z vesnice do města a především otevírat další podniky. Jejich počet je totiž limitován, jako obyčejný vesničan nemůžete jít do města a otevřít si tam kovárnu a ševcovskou dílnu. Musíte se o to zasloužit, tedy pořídit si příslušný titul, který vám možnosti rozšíří. Každý další stupeň postavení je však na odemčení náročnější než ten předchozí, takže se musíte snažit o prosperitu, abyste na ty vyšší mohli dosáhnout.


Důležitý je také ekonomický model hry. Fungují základní tržní principy jako nabídka a poptávka, takže různé části mapy mají odlišné ceny surovin a produktů v závislosti na jejich dostupném množství a naopak spotřebovávaném množství. Toto je potřeba mít na paměti a řídit se tím. Ne vždy je výhodné nakupovat a prodávat na nejbližším tržišti, někdy je lepší si pro zboží doběhnout či dojet (pokud jste si koupili koně nebo vozík), či zavážet zbožím tržiště vzdálenější od výrobního podniku. Pozor však musíte v takových případech dát na případné přepadení, takže je potřeba pro delší cesty uvažovat o ozbrojení nebo ochrance.


Cechy (neboli guildy) ve hře nemají takový význam, jak by naznačoval název hry, přesto však poskytují ceněné bonusy, které mohou přispívat k prosperitě. Jde o bonusy ve smyslu procentního zlepšení nějaké vlastnosti, odemknutí herní možnosti nebo zvýšených odměn za vykonání výzvy daného cechu.


Postavy můžete vysílat na výpravy, a to buď individuálně (zde jde u dětí o odeslání ke službě u monarchovy jako alternativa ke školní docházce; u dospělých jsou to obchodní cesty k odemčení obchodních tras, obchodní cesty po kontinentu nebo zámořská dobrodružství) nebo právě skrze zmíněné cechy. Výpravy jsou dobrodružství s nejistým výsledkem, odkud se postava ani nemusí vrátit (hrozí například zejména u cesty do války), nebo se naopak vrátí silnější či s cennými předměty, které nelze jiným způsobem získat.


ZÁVĚREM K THE GUILD 3

Dále bychom mohli popisovat „expení“ postav skrze vykonávání akcí, pletichy vůči soupeřům, optimalizování byznysu a mnoho dalších aktivit, které lze ve hře provádět. Byli bychom tady však dlouho. The Guild 3 je velmi komplexní hra s obrovským množstvím možností, kde jedno hraní zabere vyšší desítky a klidně i stovky hodin. Koneckonců může trvat nejen několik generací, ale i několik století, takže se dávno dostanete z období středověku. Namísto toho vás odkážeme na další sekce – obrázky, videa, recenze a hodnocení a koneckonců i návody a tipy přímo tady na MilujemeHry.cz. Tam můžete načerpat další informace a třeba i inspiraci.

Pokud však chcete hru poznat skutečně do detailů, uděláte nejlépe, když si ji vyzkoušíte sami. Počítejte však s tím, že rozhodně nejde o hru na jeden večer.


Přidal Honza 13. 8. 2022 8:55 Hodnocení: +2

Můžete popis upravit nebo si zobrazit všechny popisy, které sem hráči vložili.

Více se také můžete dozvědět z recenzí a hodnocení hry.

Statistiky hry na MilujemeHry.cz
Statistika ke hřeHráčů
Vlastní1
Přeje si0
Někdy hrálo0
Právě hraje1
Chce vyzkoušet0
Dokončilo0

Nejnovější obrázek ke hře

Obrázek ke hře The Guild 3

Nejnovější video ke hře

Náhled videa

Na této stránce najdete přehledně základní informace o hře The Guild 3. Přihlášení uživatelé si mohou hru navíc přidat do své herní knihovny a označit, zda hru hrají nebo zda ji dokončili.

To však není vše, co tady pro hru The Guild 3 najdete. Pokud ji ještě nemáte a chcete si ujasnit, zda je to něco pro vás, mohou vám pomoci v rozhodování obrázky ke hře, videa ke hře a především taky hodnocení a recenze The Guild 3. Pokud si nejste jistí, zda se vám podaří tuto hru spustit, podívejte se na hardwarové nároky a systémové požadavky hry.

Jestli už titul The Guild 3 máte, možná se vám budou hodit tipy a návody pro hraní. A pokud byste byli už úplně v úzkých, můžete si pomoct podvůdkem v podobě cheatů. A nebo možná bude stačit, když se hru naučíte perfektně ovládat, v tom vám pomůže sekce klávesové zkratky a ovládání.

Možná jste sem přišli něco stáhnout? Pak se vám budou hodit downloady pro hru The Guild 3.

Čím dál častější jsou vydávaná rozšíření, datadisky, DLC a dodatky, které rozšiřují původní hru.

Nebo snad chcete vědět každičký detail o hře The Guild 3? V tom případě se podívejte do rubriky zajímavosti, kam se dostanou informace ze zákulisí i věci, kterých si třeba ve hře na první pohled vůbec nevšimnete.

V každém případě si tuhle herní stránku o The Guild 3 vychutnejte! A když budete chtít, nezapomeňte, že můžete jako přihlášení uživatelé sami přidat své poznatky, komentáře, obrázky, videa nebo cokoliv jiného z toho, co tady najdete.